Kurumsal

Hakkımızda


TARGİM, Çevre ve Tarım Gıda Müşavirlik Geri Dönüşüm San ve Tic. Ltd. Şti, 2006 yılında kurulmuş olup tarım ve gıda alanlarında başladığı hizmetine Çevre İzin ve Denetim, ve İş Sağlığı ve Güvenliği Alanlarını da eklemiştir. Çevresel Etki Değerlendirme ve Denetim Biriminde; İnşaat döneminde ÇED, Proje Tanıtım Dosyaları, ÇED sonrası (inşaat ve işletme aşamalarında) izleme, Çevre Yönetim Planlarının Hazırlanması vb. konular da yer almaktadır.

Şirketimiz, ÇED Raporları’ nın ve Proje Tanıtım Dosyaları’ nın hazırlanması konusunda , Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen “ÇED Raporu hazırlamaya yetkili” olduğunu belirtir “YETERLİK BELGESİ"ne sahiptir.

Şirketimizde çalışmalar, aralarında Çevre Mühendisi, Ziraat Mühendisi, İnşaat Mühendisi, Harita Mühendisi, Jeoloji Mühendisi, Harita Mühendisi, Kimya Mühendisi, Kimyager vb. farklı disiplin dallarından oluşan yaklaşık 20 kişilik bir ekip tarafından yürütülmekte olup, yatırımın türüne göre ilave olarak Üniversite Akademik Kadrolarından da yararlanılmaktadır.

2006 yılından beri çevre sektöründe devam eden çalışmalarımız ile kazandığımız tecrübelerimizi, sürekli değişen mevzuat bilgileri ile güncellemekteyiz. Çevre sektöründeki referans çalışmalarımız, ülkemizde birçok özel sektör, kurum ve kuruluşun yatırım ve işletme döneminde önünü açmıştır.

Firmamız 21/11/2008 tarihli ve 27061 sayılı Resmî Gazete’ de yayımlanan Çevre Denetimi Yönetmeliği ve 10/09/2014 tarihli ve 29115 sayılı Resmî Gazete’ de yayımlanan Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği kapsamında çevre yönetimi, çevre izin, lisans ve çevre danışmanlık konularında kurumsal yapısı ve profesyonel anlayışla entegre çevre ve atık yönetimi hizmetlerini vermektedir.

 

Misyon

Çevreye duyarlılık ve kalite ilkesiyle; müşterilerimize güvenilir, dinamik, yenilikçi ve verimli hizmet vermek, müşterilerimiz için ihtiyaca özel uygulamalar geliştirerek ekonomik, rasyonel, pratik ve doğru çözümler bulmaktır.


Vizyon

Kendi alanımızda etkin çözümler üretmek için yenilikleri sürekli takip ederken, müşterilerimize beklentilerinin üzerinde hizmet sunmak ve müşterilerimizin işlerinde sonuçları ölçülebilir değerler oluşturmak; Kurumsal yapımızı güçlendirerek, ulusal ve uluslararası alanda sektörün önde gelen kuruluşları arasında yer almaktır.

Kadromuz


TARGİM Tarım Gıda Müşavirlik Geri Dönüşün San. ve Tic. Ltd. Şti olarak 2006 yılı sonunda kurulan şirketimiz geniş uzman kadrosu ile faaliyetlerine devam etmektedir.

Danışmanlık anlayışını işletme yöneticiliği yapmış kadroları ile daha profesyonel anlayışa taşıyan şirketimizde, ÇED, İzin ve Denetim; ve Tarım Departmanı olmak üzere üç departman bulunmaktadır.

Departmanlarımızda Ziraat Mühendisleri, Çevre Mühendisleri, Veteriner Hekimler, Ziraat Teknikerleri, Gıda Mühendisleri, Kimya Mühendisleri, Çevre Teknikerleri, Makine Mühendisleri, A Sınıfı Iş Güvenligi Uzmanları, Inşaat Mühendisleri ve Harita Mühendisleri bulunmaktadır. Büromuz Ziraat Mühendisleri Odası ve Çevre Mühendisleri Odasından Büro Tescil Belgelerine sahiptir.